Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

2 млн. цветя ще украсят Пловдив

Снимка: marica.bg

През май в пловдивските паркове и градини ще бъдат засадени 2 млн. цветя от летните видове, за да се превърнат тези места в още по-привлекателни за отдих и спорт, съобщават от община Пловдив. Растенията са отгледани в оранжериите на общинското предприятие “Паркове и градини”. Всяка година в зелените площи на града се засаждат над 3 млн. двусезонни и летни цветя. Освен тях се дава живот и на близо 2 хил. дръвчета.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Проф. Калин Георгиев: Бесарабските българи съхраняват корените си непринудено

Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..

публикувано на 08.10.25 в 11:17

Природата или човешкото безхаберие са в основата на наводненията по Черноморието

Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..

публикувано на 08.10.25 в 10:40

Синоптичната обстановка остава сложна, в Северна България – с оранжев код за валежи

В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места количествата ще са значителни. В югоизточните райони на страната валежите ще отслабват, и на места..

публикувано на 07.10.25 в 18:15