Днес в небето над София ще се проведе генерална репетиция на вертолети и самолети на българските Военновъздушни сили. Поводът е тържественото отбелязване на 6 май - Деня на храбростта и празник на Българската армия.
Машините ще изпълнят съвместни полети с прелитане на малка височина над площад „Св. Александър Невски“ в центъра на столицата, съобщава Министерството на отбраната.
По традиция в навечерието на празника ще се проведе и видеоконферентна връзка между министъра на отбраната в оставка Красимир Каракачанов и началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов с националните командири на българските военни контингенти, участващи в операции и мисии в Афганистан, Босна и Херцеговина, Косово и Мали.
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..
В четвъртък минималните температури ще са от 4 до 9°, в София – 4°. През денонощието над страната ще има разкъсана, в повечето райони – значителна..
03:31 – Актуално от България и сънародниците по света 13:06 – Гост в студиото: българо-френското трио "Оренда" На 15 октомври Стефка Митева,..
Трима офицери от Военновъздушните сили бяха наградени с почетния знак на президента, съобщава БТА. Държавният глава Румен Радев връчи отличието на..