Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Под 6% са положителните проби за Covid-19 за денонощието

Снимка: БГНЕС


367 са новите случаи на коронавирус в страната при направени 6 206 теста в последния почивен ден за Великден. Положителните проби са 5,9%, сочи Единният информационен портал. Във всички области новите случаи са под 100. Най-много са новозаразените в София-град - 68. Следват областите Варна с 66, Бургас с 34 и Пловдив с 21.

Регистрираните активно болни са 47 357. Хоспитализирани са 6670 пациенти с коронавирус. 637 от тях са в интензивни отделения. 61 души с установен Covid-19 са починали за последните 24 часа. Излекуваните са 1058.

Общият брой на ваксинираните достигна 844 643, с поставените 11 133 дози за денонощието. С втора доза са имунизирани 225 387 души.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Слънчев понеделник с температури до 27 градуса

В понеделник ще бъде предимно слънчево. На отделни места в низините и котловините в сутрешните часове ще има краткотрайна мъгла. Главно в Рило-Родопската област и около Стара планина ще превали дъжд. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10° , в..

публикувано на 20.04.25 в 17:50

Православни християни в Истанбул посрещнаха Великден в българската църква “Св. Стефан

Българският храм “Св. Стефан” на брега на Златния рог в Истанбул снощи преливаше от хора, дошли да посрещнат Христовото Възкресение. Точно в полунощ свещеници и миряни се поздравиха с “Христос воскресе!” и “Воистину воскресе!”. Богослужението в..

публикувано на 20.04.25 в 15:01

Пасхална вечерня за Второ Възкресение в катедралния храм “Света Неделя”

Патриарх Даниил отслужи богослужение за т.нар. Второ Възкресение Христово в софийския митрополитски катедрален храм “Св. Неделя”. На празничната литургия прозвучаха текстове от Евангелието на различни езици, с което се напомня, че благата вест е..

публикувано на 20.04.25 в 13:15