Тенисистката Гергана Топалова спечели четвърта титла в кариерата си на турнира на червени кортове в Кайро с награден фонд 15 хил. долара. На финала тя победи рускинята Елина Аванесян с 6:3, 6:3. Двайсет и една годишната българка вече има два трофея в Египет след титлата през 2018 г. В момента тя заема 461-во място в световната ранглиста.
Младата надежда в мъжкия тенис Адриан Андреев също игра днес финал, но загуби на фючърса в Анталия с награден фонд 15 хил. долара. Той отстъпи на Александер Ерлер от Австрия с 4:6, 1:6. Така българинът, който заема 379-о място в световната ранглиста, не успя да спечели трета титла в турнирите от тази категория.
В 33-тото издание на Международния фолклорен фестивал "Варненско лято" ще участват над 400 артисти от Сърбия, Унгария, Грузия, Колумбия, Чехия, Молдова и България, съобщава БТА. Събитието е от 30 юли до 2 август и е посветено на приятелството...
Седмото издание на Международния фестивал на музиката и изкуствата JAM ON THE RIVER 2025 се провежда за поредна година в местността "Лъка" в село Дебнево, община Троян. Четирите фестивални вечери от 30 юли до 2 август отново ще предложат на..
01:25 Актуално от България и сънародниците по света 24:09 От петролния сектор предупреждават: Заради евродиректива ни чака ударен скок на горивата 37:29 Вила "Армира" – древен лукс и модерно изживяване 50:20 Отец Юлиян Ангелов от Берлин и..
Международното триенале на сценичния плакат гостува на галерия "Средец" на Министерството на културата на 29 юли, вторник, с блиц изложба "Ре-акция:..
"Поне 870 души може да се възползват от мярката "Избирам България", за да бъдат привлечени обратно в България от чужбина. Голяма част от тях сигурно ще..
България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от..