Велико Търново е домакин на фотографската изложба „Заедно около света на 24 май“. Подбраните фотографии показват как българските училища в чужбина отбелязват 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност.
16 неделни български училища от Австралия, САЩ, Канада и Европа участват със снимки в изложбата, организирана от сдружението „Заедно около света“ и Община Велико Тръново.
„Това е кратка разходка из една България, която вече е в целия свят със своята писменост, език и култура. И невидимите герои са българските училища зад граница и техните учители, които полагат неимоверни усилия да защитават и да пазят българския език навсякъде“– каза за БНР писателят и председател на сдружение „Заедно около света“ Андрей Петров.
На главната улица във Велико Търново изложбата ще остане до 17 май, но може да се разгледа и във Фейсбук страницата и YouTube канала на сдружението. Инициативата е подкрепена от дует „Амфибия“ със запис на детската песен „Дъга“.
Съставил: Весела Кръстева
Министерство на външните работи препоръчва на българските граждани, които желаят да посетят Истанбул, да отложат планираното пътуване, освен при крайна необходимост, до нормализиране на метеорологичната обстановка. На страницата си Ситуационният..
Йордан Минков пристига в Брюксел заедно със семейството си през 2007 година, когато страната ни става пълноправен член на Европейския съюз. Съпругата му получава договор за постоянна работа в Европейските институции и това преобръща живота на цялото..
Посланикът на България в Молдова Мая Добрева посети училища и университет в Автономно териториално образувание Гагаузия, по инициатива на Министерството на образованието на Молдова, предава БТА. Посланикът обсъди с учениците и студентите европейския..
Футболен турнир "147 години свободна България" постави началото на събитията, които сънародниците ни в Лас Вегас (САЩ) организират по повод..