Не може да има само европейска и само натовска сигурност. Трябва да има добро и резултатно сътрудничество и решения в интерес на нашите граждани, заяви вицепрезидентът Илияна Йотова пред виртуалната конференция „Изпреварваме бъдещето: Подготовка за НАТО 2030". Форумът има за цел да представи и анализира идеи за справяне с нововъзникващи заплахи и непредвидими рискове за съвременните демокрации. С това събитие Атлантическият клуб в България отбелязва своята 30 годишнина.
„Разговорът за бъдещото НАТО започва и паралелно ще върви с още един разговор от ключово значение за всички нас, европейските граждани - конференцията за бъдещето на ЕС и конкретната платформа „Бъдещето е в твоите ръце", посочи вицепрезидентът Йотова и призова „за нова декларация за развитието на ЕС, актуална на променения свят, в който живеем, и то не само на нашия континент“.
Борбата с корупцията е пряко свързана с позицията на България като стабилен член на НАТО на югоизточния фланг на Алианса. Тази връзка направи Херо Мустафа, посланик на САЩ в България, която също се включи във форума.
България и Черноморският регион трябва да се възползват от подобрените възможности за свързаност в областта на сигурността, енергетиката и инфраструктурата, категорична е посланик Мустафа.
Бившият шеф на НАТО Джордж Робъртсън призова България да вдигне ветото за началото на преговорите на Северна Македония за членство в ЕС.
Президентът на югозападната ни съседка Стево Пендаровски отбеляза, че през последните години нито един от конфликтите на Балканите не би могъл да бъде решен, без синхрона между САЩ и ЕС.Международният туристически маршрут Е3, част от който е и маршрутът "Ком-Емине" по билото на Стара планина, официално се разширява. От Европейската федерация на туристите ERA съобщават, че официално приемат пешеходния вариант на "Черноморски път" (Black..
В словото си на официалното честване в София на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, вицепрезидентът Илияна Йотова изтъкна, че създадената преди 1170 години глаголица е не..
Пощенска марка по повод 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската писменост, и започващата днес 20-а Световна среща на българските медии беше официално валидирана днес в Министерството на..
Вече две десетилетия българските медии в чужбина се събират на годишна среща, организирана от Българската телеграфна агенция. Събитието е известно като..
В "България днес" на 23 май слушайте: 02:20 - Новини 09:32 - Прогноза за времето 15:37 - Започва 20-ата Световна среща на българските медии –..
Независимият кмет на Букурещ е новият президент на Румъния Никушор Дан спечели втория тур на президентските избори в Румъния. При..