Сборен отбор от български футболни легенди победи лидерът на сръбския женски футбол „Трейс Машинац“ с 6:2 в демонстративен мач на терена на Национална футболна база "Бояна". Двубоят бе благотворителен за събиране на средства за изграждането на паметник на Светите равноапостоли Кирил и Методий в двора на едноименната гимназия в сръбския град Цариброд. На полувремето бе проведен аукцион, който набра почти 3500 евро за благородната инициатива.
На трибуните присъстваха министърът на младежта и спорта Андрей Кузманов, посланикът на България в Сърбия Петко Дойков, посланикът на Сърбия в България доц. д-р Желко Йович, председателят на Общинския съвет в Цариброд Зоран Джуров и авторът на проекта за паметника проф. Валентин Старчев.
Официалното откриване на паметника на Св. Св. Кирил и Методий в Цариброд ще се състои на 23 май 2021 г.
Старият Несебър на полуострова запазва статута си непроменен за следващите поне 2 години. Но държавата ще трябва да изпълни редица препоръки, каза пред БТА Ангел Митков, аташе на българското посолство в Париж за ЮНЕСКО. За Несебър и..
Курортният комплекс Мальовица ще бъде домакин на второто издание на Националния туристически фестивал, който ще се състои от днес до неделя, информира БТА. Участниците ще могат да се включат в организирани походи по емблематични рилски маршрути, да..
От днес до неделя Самоков е домакин на Фестивал на малината и на Национално изложение на малинопроизводителите , съобщава БТА. Основната цел е малинопроизводителите е да покажат своите сортове и иновативна техника – трактори, машини и системи за..
До 13 юли 2025 г. историческият парк "Хисарлъка" край град Кюстендил посреща хиляди туристи, приключенци и ценители на историята. Петото издание на..
На 11 юли в град Самоков бе открито юбилейното десето издание на Фестивала на малината , който продължава и в съботния ден, 12 юли. Събитието се..
От днес до неделя Самоков е домакин на Фестивал на малината и на Национално изложение на малинопроизводителите , съобщава БТА. Основната цел е..