Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Студентите ще учат присъствено, стадионите отварят на 50%

Снимка: архив

От днес отпада забраната за провеждане на присъствено обучение във висшите учебни заведения. Това разпорежда заповед на министъра на здравеопазването.

Със същата заповед от днес се разрешава и провеждането на спортни състезания при публика до 50% от капацитета, спазване на дистанция от най-малко 1, 5 м и маски за лице.

Тази вечер се провежда финалът за Купата на България. След заповедта срещата в София между „Арда 1924“ (Кърджали) и ЦСКА (София) ще може да бъде гледана на живо от 20 000 души публика.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Рядко небесно зрелище – Кървава Луна озарява нощното небе над България

В неделната вечер на 7 септември небето ще  ни предложи уникално зрелище, известно като Кървава луна. Става дума за пълно лунно затъмнение, при което Луната ще се обагря в огнени нюанси на оранжево и червено. З атъмнението се случва дни преди..

публикувано на 07.09.25 в 11:05

Боб, наденица и фолклор – пъстър и вкусен празник в село Житница

Вторият събор на боба с наденицата обещава незабравим празник на вкуса и фолклорните традиции в село Житница (Южна България). На красивите поляни на местната конна база на 7 септември се събират любители на автентичната кухня, за да оценят по..

публикувано на 07.09.25 в 07:15

България и НАТО провеждат учение за управление при извънредни ситуации

От днес до 12 септември НАТО ще проведе в страната ни едно от най-мащабните и комплексни учения за управление при извънредни ситуации – BULGARIA 2025, съобщи МВР.  Домакин ще бъде Центърът за професионално обучение към Главната дирекция “Пожарна..

публикувано на 07.09.25 в 06:20