Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Предаването “Алегро виваче” обявява кой е младият музикант на годината

Резултатите от националната анкета за млад музикант на годината ще бъдат обявени днес в празнично издание на предаването “Алегро виваче” по програма “Хоризонт” на БНР. В допитването по традиция се включиха много любители на класическата музика. По време на предаването слушателите ще научат също кой е носителят на специалната наградата "Олга Камбурова" в подкрепа на млад талант. Юбилейното 30-о издание на анкетата "Музикант на годината" през т.г. предложи единайсет изпълнители – най-младият е на 13 г., а най-възрастният на 28.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

По съседски: Събития с балкански адрес

В Италия проверяват твърдения за "лов за хора" в Сараево през 90-те Прокуратурата в Милано е започнала разследване на шокиращи данни за организирани "снайперистки сафарита" в Босна по време на войната в началото на 90-те години. Твърди..

публикувано на 14.11.25 в 11:00

БНБ публикува уточнения как ще се изписва общата валута еврото

Българската народна банка в рубриката си "Въпроси и отговори" за въвеждането на еврото публикува уточнение как ще се обозначава и изписва общата валута съгласно регламентите на ЕС. Според изискването името на валутата трябва да бъде еднакво на всички езици..

публикувано на 14.11.25 в 10:00

"Каритас" протяга ръка на бедните, страдащите и хората в нужда

На 16 ноември ще отбележим Деня на "Каритас" – благотворителната организация на Католическата църква, която чрез грижа и жестове на милосърдие посява надежда в сърцата на нуждаещите се. На този ден ще си припомним, че най-важното не е материалното..

публикувано на 14.11.25 в 09:25