За второ поредно денонощие 81 са новите случаи на коронавирус, сочи Единният информационен портал. 1,78% са положителните проби от направените 4550 теста. Най-много са новозаразените във Варна - 14, в Силистра са 8, във Видин - 7. Във Враца, Добрич, Кърджали, Монтана, Перник, Разград, Смолян, Търговище и Шумен няма нови случаи.
Регистрираните активно болни са 25 511. Хоспитализирани са 3781 пациенти. 406 заразени са на интензивно лечение. Излекувани са 318 души. Починали са 17 души с установен коронавирус.
За последните 24 часа са поставени 5172 ваксини. Броят на ваксинираните с поне една доза е 1 265 855. Имунизираните с пълния цикъл от две дози са 504 932.

В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..
България ще открие почетно консулство в Италия със седалище в Триест и консулски окръг, обхващащ територията на област Фриули-Венеция Джулия, съобщиха от правителствената пресслужба. Функциите на почетно консулско длъжностно лице в..
Синдикатът на административните служители “Подкрепа” започва серия от протестни действия в ключови държавни администрации в цялата страна, съобщава БГНЕС. Първият от тях е днес по обед пред Централното управление на Националния статистически..
Филмът Made in EU на режисьора Стефан Командарев спечели Голямата награда на публиката на 63-тия филмов фестивал в Хихон в Испания. Лентата триумфира в..
Сътрудничеството между български и китайски учени беше обсъдено днес в София на форум от представители на Българската академия на науките, правителството,..