Българо-гръцката газова връзка, по която трябва да идва газ от Азербайджан, няма да е готова до средата на 2022 г., каза председателят на енергийния регулатор Иван Иванов."Дадохме съгласие по искането, което постъпи от компанията ICGB за удължаване срока за въвеждане в експлоатация на интерконектора "Комотини - Ст. Загора" за 30 юни 2022 г. Това е обозримият период, през който ще трябва да се използва връзката „Неа Мисемврия - Сидерокастро-Кулата“ за алтернативни доставки.А те са абсолютно необходими за България, защото чрез тях може да се влияе положително за потребителите върху цената на природния газ", обясни Иванов.Той предупреди също, че капацитетът за доставки по сегашната връзка е резервиран едва до септември.
Във вторник, 15 април, над страната ще преобладава облачно време и на места в Западна България ще превалява. Ще духа слаб изток-югоизточен вятър, в Източна България – умерен. Минималните температури ще бъдат между 5° и 10°, в София – около 7°, а..
Тараклийският държавен университет "Григорий Цамблак" в молдовския град Тараклия официално стана поделение на Русенския университет "Ангел Кънчев", съобщиха от българския ВУЗ. Така се финализира дългогодишен процес за осигуряване на българско..
Работещи в градския транспорт в София, Варна и Русе излязоха на национален протест в столицата под надслов “Достоен труд – достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!”, организиран от най-големите синдикати. Демонстрантите..
През 1992 година едно дете от Грузия събира целия си живот в малка черна платнена торбичка, за да избяга от ужаса на бомбите…Войната през очите му –..
Изпълнителната агенция за българите в чужбина отваря врати за любопитните към книжното ѝ богатство. От там уточняват, че книжният фонд на..
В "България днес" на 16 април слушайте: 02:18 Актуално от България и сънародниците по света 07:43..