Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Извънредната епидемична обстановка се удължава до 31 юли

Снимка: БГНЕС

Служебното правителство е приело Решение за удължаване на срока на обявената извънредна епидемична обстановка, считано от 1 юни 2021 г. до 31 юли 2021 г., съобщи пресслужбата на кабинета.

Въпреки наблюдавания спад на заболяемостта от Covid-19 в страната, разпространението на инфекцията засяга всички области и всички възрастови групи.

Към 09 май България е заемала 11-то място в света по 14-дневна смъртност.

Към 15 май в страната с пълна схема на ваксиниране са обхванати 6,3% от населението на страната, а с една доза – 11,7%. 

Удължаването на извънредната епидемична обстановка цели да се предотврати разпространението на различните щамове на коронавируса с висока заразност при постигнат към момента несъществен имунизационен обхват.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Хладна неделя с облаци, на места с интензивни валежи

През следващото денонощие под влияние на средиземноморски циклон, преминаващ през Егейско море, проливите към Черно море метеорологичната обстановка в България ще е усложнена. Ще бъде предимно облачно с повсеместни, на много места значителни валежи. Ще..

публикувано на 24.05.25 в 18:40

Кирил Вълчев: Нужна е системна подкрепа за българските медии в чужбина

В София беше открита 20-ата Световна среща на българските медии, организирана от Българската телеграфна агенция. Тя преминава под мотото "Медии и знание" и събира представители на 34 медии от 25 държави. На откриването генералният директор на БТА..

публикувано на 24.05.25 в 16:45

Е3 официално се разширява с пешеходния маршрут "Черноморски път"

Международният туристически маршрут Е3, част от който е и маршрутът "Ком-Емине" по билото на Стара планина, официално се разширява. От Европейската федерация на туристите ERA съобщават, че официално приемат пешеходния вариант на "Черноморски път" (Black..

публикувано на 24.05.25 в 15:10