„Музей на Covid-19 страховете“ ни помага да заключим травматичния образ на пандемията и да продължим напред.
„Уникалното на този наш проект е, че въвлича съвременни художници, които създават оригинални изображения на всеки страх, – разказа пред БНР Полина Видас от Свободно поетическо общество, част от екипа, реализирал идеята. – Страховете ни съпътстват през целия ни живот. За съжаление вече повече от година преживяваме различен ъгъл на страховете. Те ни застигнаха – независимо дали човек го е страх от загуба или тотално отрича това, което се случва.“
Този интерактивен проект ни помага да се изправим пред ужасите и яростта си с подкрепата и медиацията на изкуството. Домакин на това преживяване до края на месеца е софийската галерия „Доза“, след което музеят ще продължи да живее в дигиталното пространство.
Съставил: Елена Каркаланова
Асоциацията на българските туроператори и туристически агенти очаква забавяне в растежа на туризма в България заради неблагоприятната икономическа обстановка в много от емитиращите пазари. Към момента са трудни прогнозите за ефекта върху сектора,..
Конфедерацията на труда "Подкрепа" реагира остро срещу готвените мерки за по-благоприятен режим за наемане на персонал от трети страни извън ЕС. Главният икономист на синдиката Атанас Кацарчев каза за БНР: "Правителството предлага мярка за..
През последните години в България се събират и преработват 15 000 тона билки. Близо 90% от тях се изнасят. Над 200 са билките с широко приложение във фармацевтичната, козметичната и хранителната промишленост. Активната търговия обхваща над 20..
В понеделник ще се задържи облачно, на много места с валежи от дъжд. Минималните температури ще са от 8 до 14°. В София ще е около 8°. През деня след..
С решение на Министерския съвет срокът за изпълнение на дейностите по Националната програма за научни изследвания "От полюс до полюс 2022-2025 г." е удължен..
В словото си на официалното честване в София на 24 май – Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската..