Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Прекратиха преговорите за допълнителни 1500 машини за изборите

Снимка: БГНЕС

ЦИК прекрати поръчката за доставка на нови 1500 машини за гласуване на парламентарните избори на 11 юли. От компанията „Сиела Норма“, с която се водеха преговорите, са заявили, че не биха могли да изпълнят поръчката на цена по-ниска от 14 млн. лева (над 7 млн. евро). От фирмата предупредиха в писмо до медиите, че всяко забавяне на договора води до риск за изпълнението на поръчката на каквато и да е цена.

Предстои ЦИК да вземе решение как ще осигури машинното гласуване на предстоящия вот. 

Предложението на ЦИК бе за 6,5 млн. лева (3,3 млн. евро), оттам обвиниха компанията-доставчик, че „извива ръце“, а от компанията заявиха, че ЦИК не е направила пазарно проучване, преди да обяви поръчката. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 14 февруари 2025 г.

На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към 89-ия рожден ден на Радио България. И още…. Водещ е Красимир Мартинов.  02:00 - Актуална..

публикувано на 14.02.25 в 19:00

В почивните дни – температурите се понижават, възможно е да превали

В събота , 15 февруари, ще бъде предимно облачно, но ще е почти без валежи. Временни разкъсвания и намаления на облачността ще има в Горнотракийската низина. Ще духа слаб, в Източна България – до умерен вятър от изток-североизток. Минималните..

публикувано на 14.02.25 в 18:10

В Източните Родопи се сформира нова двойка черни лешояди

Мъжки черен лешояд, освободен в рамките на реинтродукцията на вида, е успял да намери спътница в живота си, която вероятно произхожда от колонията на черните лешояди в Националния парк "Дадя" в Гърция. Новата двойка е забелязана в Източните..

публикувано на 14.02.25 в 16:20