Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Франция ще допуска български граждани и със сертификат за ваксинация

Снимка: mfa.bg

Считано от 9 юни 2021 г. българските граждани ще бъдат допускани във Франция, ако предоставят негативен PCR тест или антигенен тест, направен до 72 часа преди отпътуването, или сертификат за завършена ваксинационна схема, съобщи МВнР.

По информация на посолството ни в Париж за завършена ваксинационна схема се смята:

- изминали две седмици след втората доза на ваксината на Pfizer, Moderna, AstraZeneca;

- изминали четири седмици след ваксината с една доза – Johnson & Johnson;

- изминали две седмици след поставена единствена доза на ваксина при лицата, които са преболедували Covid-19.

Промените в режима на влизане във Франция от България стават възможни, след като страната ни е включена сред държавите, определени като „зелена“ зона в зависимост от ситуацията с разпространението на коронавируса. Гражданите, които влизат във Франция от страни в „зелена“ зона, не е необходимо да посочват мотиви за пътуването към или от Франция.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 28 август 2025 г.

В "България днес" на 28 август слушайте: 05:32 -  Актуално от България и от общностите с българи по света 18:33 - Четвърто поколение българи тръгват на училище в Будапеща 30:55 -  МС с предложение МРЗ да стане 1213лв. от 2026г. 32:15 -..

публикувано на 28.08.25 в 19:00
Скалите край Белоградчик

Слънчево време с летни температури

В четвъртък ще бъде слънчево. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от изток-югоизток, в югоизточните райони от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35° , в София –  около 31°.  В планините ще бъде..

публикувано на 28.08.25 в 18:30

Фолклорна група от Банско завладя публиката на Международен фестивал в Закопане

Групата "Бански фукли" представи Банско и България на Международния фестивал на фолклора в Закопане, Полша, съобщава Посолството на България във Варшава на Фейсбук страницата си. В съревнованието участваха състави за автентичен фолклор от 16 планински..

публикувано на 28.08.25 в 18:00