Поради обявената за 10 юни общонационална стачка, в Гърция няма да се движат метрото, железопътният транспорт, тролеите и трамваите в южната ни съседка, информира Министерството на външните работи.
Препоръчва се българските граждани, на които им предстои неотложно пътуване с автобусен, железопътен или морски транспорт в Гърция, да влязат в контакт с компанията-превозвач, за да проверят дали има промени в разписанията заради стачката, а в самия ден - да избягват местата на провежданите митинги.
Туристите променят резервациите си за пътуване, защото се очаква пълно блокиране на транспорта, информира и кореспондентът на БНР в Гърция Катя Пеева.
Автобусите от градския транспорт утре ще работят от 9:00 до 21:00 часа. Заради стачката, компанията оператор на гръцките железници – „ТРЕЙНОСЕ“, е отменила изпълнението на всички маршрути по разписание за 10 юни 2021 г.
За 11 юни е отменено и движението на влак с номер 3631 по линията „Серес - Солун“.
Пътниците, които вече са закупили билети за отменените влакове, ще могат да получат компенсация в брой или под формата на нов билет от офисите на „ТРЕЙНОСЕ“.
В стачката ще се включат също Федерацията на гръцките пристанищни служители (ΟΜΥΛΕ) и Съюзът на пристанищните работници на пристанище „Пиреа“ (ΟΛΠ). Очакват се сериозни нарушения на морските транспортни комуникации. Стачката на тези служители започва в 00:01 часа на 10 юни и продължава до 24:00 часа същия ден.
По информация от Генералното консулство на България в Солун е планирано провеждането на митинги в градовете Атина, Солун, Ираклион и Крит.
При необходимост от съдействие българските граждани могат да се обърнат към посолството на Република България в Атина на следните телефони: +30 210 67 48 107; +30 210 67 48 105; +30 210 67 48 106, както и към генералното консулство на България в Солун на тел. +30 2310 829 210 и на дежурния телефон в извънработно време: +30 2310 869 510.
В "България днес" на 25 ноември слушайте: 01:48 – Актуално от България и сънародниците по света 13:05 – Отбелязваме Международния ден за елиминиране на насилието над жените на ООН 29:58 – България, като част от програмата..
В сряда минималните температури ще са от 3 до 8°, в районите с вятър – до 10-12°, в София ще е около 4°. В западните части от Дунавската равнина и Горнотракийската низина ще се задържи тихо и мъгливо. През деня над западната половина от страната ще е..
Увеличението на минималната работна заплата се подкрепя от 54,1% от българите. Една трета от анкетираните смятат, че МРЗ трябва да бъде равна на заплатата за издръжка. Това сочат резултатите от представително проучване на агенция "Мяра", поръчано от..
Сътрудничеството между български и китайски учени беше обсъдено днес в София на форум от представители на Българската академия на науките, правителството,..
Във вторник минималните температури ще са от 0 до 5°, по-високи по Черноморието – между 8 и 11°, в София ще е около 2°. През деня над Югозападна и..
Филмът Made in EU на режисьора Стефан Командарев спечели Голямата награда на публиката на 63-тия филмов фестивал в Хихон в Испания. Лентата триумфира в..