100 са новите случаи на коронавирус в страната за изминалото денонощие. Положителни са 0,7 на сто от направените 14 266 проби, сочи Единният информационен портал. Най-много са новозаразените в София-град – 20. Следват областите областите Варна с 10 и Благоевград с 9. Без нови случаи са областите Кърджали, Разград и Силистра.
Регистрираните активно болни са 13 618. Хоспитализирани са 2335 пациенти, 253 от тях се лекуват в интензивните отделения. За последните 24 часа са починали 15 души с установен Covid-19. Като излекувани са отчетени 670 души.
За денонощието са поставени 23 777 ваксини. Общият брой на поставените дози е 1 548 304. Със завършена имунизация са 680 431 българи.
В четвъртък минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°, в източните райони до минус 8°. В София ще е около минус 3°. През деня ще се заоблачи и над Източна България и над по-голямата част от страната ще е облачно. До обяд слаб дъжд, примесен със..
Партия "Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата руски реактора, предназначени за АЕЦ "Белене". "АЕЦ "Белене" е един от най-напредналите проекти за ядрена централа в Европа и ние имаме възможността да бъдем сред първите държави,..
Германската провинция Северен Рейн-Вестфалия извърши първи чартърен полет за депортация на бежанци, съобщи bTV. На полета е имало 7 млади мъже от Афганистан и Сирия. Те нямат криминални прояви. Депортацията е по силата на Дъблинското..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..