Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България изказа солидарността си към Чехия

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Президентът на България Румен Радев изпрати съболезнователно писмо до държавния глава на Чешката република Милош Земан, по повод опустошителното природно бедствие, което отне човешки животи. От името на българския народ и от свое име държавният глава изрази съпричастността и солидарността на българския народ в трудния за страната момент, с надеждата за бързо възстановяване на пострадалите.

Министърът на външните работи Светлан Стоев също изрази съпричастността на България с мъката на близките на загиналите в съболезнователна телеграма до чешкия си колега Якуб Кулханек, като пожела бързо възстановяване на пострадалите.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Подаден е жълт код за опасни валежи над цялата страна

В сряда  още през нощта над западната половина от страната ще се развива купесто-дъждовна облачност, на места с интензивни кратки валежи от дъжд. Ще има условия за градушки. До сутринта валежите ще достигнат и източните райони. Сутринта минималните..

публикувано на 06.05.25 в 19:05

В Прищина вицепрезидентът поздрави българските военни в Косово за 6 май

Вицепрезидентът Илияна Йотова поздрави българския военен контингент от състава на мироопазващата мисия на НАТО в Косово (KFOR) по случай Деня на храбростта и празника на Българската армия. Тя присъства на официална церемония в Прищина. "Вие сте..

публикувано на 06.05.25 в 17:16

В Северна Македония почетоха паметта на загиналите за отечеството български воини

Денят на храбростта – 6 май беше отбелязан на Гергьовден и пред Българския военен мемориал в Ново село, предаде БГНЕС. Мемориалът, където са положени тленните останки на 71 български военни е край град Струмица. Там е само едно от 471 български..

публикувано на 06.05.25 в 14:30