Министърът на външните работи Светлан Стоев прие кардинал Марчело Семераро от Ватикана, с когото обсъдиха активизирането на двустранните отношения през последните години. Стоев запозна кардинала с инициативата на България, лансирана от президента Румен Радев, за представяне на ръкописа „История на България“ у нас. Той е дело на католическия епископ Петър Богдан, написан е около век преди „История Славянобългарска“ от ХVIII век на отец Паисий и се съхранява в Модена. „Ще се радваме този ръкопис да бъде представен през есента в София в Националната библиотека“, заяви Стоев.
Кардинал Семераро благодари за гостоприемството на България и посочи, че то е било високо оценено и от папа Франциск при посещението му у нас през 2019 г. „Българската земя е кръстовище на срещи между култури и хора, а Европа се ражда от срещата между народите“, заяви кардиналът.

На 18 ноември от 17,30 часа в Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София ще бъде представен сборникът "Нова чуждестранна българистика". Той е разработен и издаден в рамките на Националната научна програма "Развитие и утвърждаване на..
Във вторник минималните температури ще са от 7 до 12°, в Източна България - между 12 и 16°, в София ще е около 9°. През деня ще бъде облачно и с валежи, главно в Северна и Западна България, които ще продължат и през нощта срещу сряда. На места там,..
Бездомните хора в София са значително по-малко, отколкото в големите европейски градове. Това показват оповестените днес данни на международно проучване, обхванало 35 европейски града, по международния проект "Европейско преброяване на бездомността",..
Великотърновското Ново село е разположено на пътя между старопрестолната столица и град Севлиево. В землището му са откривани вкаменелости от миди,..
От страх и съмнения до радост и подкрепа – българите реагират различно на предстоящото въвеждане на еврото от 1 януари 2026 година. За някои то е логична..
В "България днес" на 19 ноември слушайте: 04:30 - Актуално от България 17:34 – Фолклорна формация „Луди-Млади“ поддържа връзката с..