Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България иска да разшири инвестиционното сътрудничество с Канада

Снимка: president.bg

България се стреми към задълбочаване на икономическото и инвестиционно партньорство с Канада. Повишаването на двустранния стокообмен въпреки пандемията е позитивен знак в тази насока. Това заяви президентът Румен Радев на среща с посланика на Канада Аник Гуле. 

През 2021 г. България и Канада отбелязват 55 години от установяване на двустранни дипломатически отношения и на срещата бе изразено взаимното желание за всестранно развитие на диалога в различни сфери.

България иска да насърчи инвеститори в сфери с висока добавена стойност, особено в областта на информационните технологии и дигитализацията, за което вече има успешни примери в двустранното сътрудничество с Канада, посочи Радев.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Рисувай със светлина и управлявай роботи в новия музей на София!

София се сдоби с ново културно убежище. Phenomena е първият в България музей, посветен на връзката между наука и изкуство. Пространството представя научни открития, технологии, инженерство, изкуство и математика в духа на STEAM (Science,..

публикувано на 02.11.25 в 08:15
Снимка: Facebook /Празник на Хотанската сарма

Празникът на Хотанската сарма – вкусът на вековна традиция

Село Хотанца, община Русе е домакин на " Празник на Хотанската сарма " – кулинарно-фолклорен фестивал, организиран от читалище "Светлина-1928". Началото е в 11:00 ч. на 1 ноември на централния селски площад. Програмата обхваща конкурс за най-вкусна..

публикувано на 01.11.25 в 12:05
Чудовищен фест 2023

"Чудовищен" фест в Докторската градина

В докторската градина зад Националната библиотека "Св. св. Кирил и Методий" в София цари необичаен "мрак" и веселие. Пространството е превърнато в страховито, но атрактивно градско селище, посветено на Хелоуин, като тази година празникът продължава до 2..

публикувано на 01.11.25 в 10:10