Половинчасова градушка удари тежко град Червен бряг на 1-ви юли вечерта. Ледените парчета до 140 грама са падали със скорост поне 100 км/ч., заяви климатологът проф. Георги Рачев. Бедствието е било усилено от изключително силни ветрове. Според Рачев облакът е бил прекалено голям и не е можело да бъде разбит с ракети.
Кметът Цветан Костадинов каза пред БНР, че е свикал Комисията по бедствия и аварии. „Горещи“ телефони приемат сигнали за пораженията. Почти всички коли в града са ударени, пробити са и покривите но повечето сгради. Голяма част от града е без ток заради скъсани проводници. Изкоренени са и дървета.
Бурята движеща се от запад на изток е нанесла значителни материални щети в Пловдив и Шумен. За втори юли остава прогнозата за опасност от градушки в Източна България.
За поредна година любителите на прясно приготвената лютеница ще могат да опитат това вкусно кулинарно произведение на традиционния фестивал, където то е главен герой – "Куртово Конаре фест". Богата музикална програма, разнообразни работилници,..
Стара Загора е домакин на първия уличен фестивал U.L.I.C.A. – Street Fest, съобщиха организаторите от общинското предприятие "Арт сцена". Събитието ще се проведе през уикенда на пешеходната част на бул. "Цар Симеон Велики". "Подаряваме уикенда преди..
В събота минималните температури ще са от 11° до 20°, в София – 11°. Сутринта в низините и поречията ще има намалена видимост и ниска облачност. През деня ще има разкъсана облачност, но над по-голямата част от страната през повечето дневни часове ще..
В "България днес" на 12 септември слушайте: 05:31 – Актуално от България и за общностите с българи по света 13:47 – „По съседски“ –..
В събота минималните температури ще са от 11° до 20°, в София – 11°. Сутринта в низините и поречията ще има намалена видимост и ниска облачност. През..
Стара Загора е домакин на първия уличен фестивал U.L.I.C.A. – Street Fest, съобщиха организаторите от общинското предприятие "Арт сцена". Събитието ще се..