Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Седмицата продължава с повишаване на температурите

Снимка: БГНЕС

Във вторник ще е предимно слънчево. След обяд по-значителни увеличения на облачността ще има над Източна България, но само в североизточните райони ще превали краткотрайно. Максималните температури ще са между 29° и 34°, за района на София до 29 градуса. 

Над Черноморието облачността ще е променлива. След обяд главно по северното крайбрежие ще превали.  Ще духа умерен северозападен вятър. Максималните температури ще са до 29°. На север от Варна градусите ще са до 28, а на юг от Бргас до 29°. Температурата на морската вода е 21-23°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала. 

Над планините ще е предимно слънчево. Максималната температура на 1200 метра ще е 21°, на 2000 метра - 15°. В курортите Боровец и пампорово градусите на сянка ще са до 20, в Смолян и Банско до 30°.

През следващите дни до края на седмицата времето ще е предимно слънчево, около и след обяд с развитие на купеста облачност. Температурите ще се повишат до максималните 30° и 35°.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Григор Димитров отново с номинация за престижна награда за спортсменство

Григор Димитров е номиниран за наградата "Стефан Едберг" за спортсменство през сезона в най-високото ниво на мъжкия тенис - АТР. Към победителите от последните три години в наградата "Стефан Едберг" за спортсменство – Григор Димитров (2024), Карлос..

публикувано на 21.11.25 в 17:43

Европейската прокуратура разследва измами със земеделски субсидии в България

В рамките на разследване, водено от Европейската прокуратура в София, Главна дирекция "Национална полиция" е извършила няколко претърсвания и изземвания през тази седмица по подозрение за измами с евросубсидии за земеделие, предаде БТА, позовавайки се на..

публикувано на 21.11.25 в 15:48

За 10 години чуждестранните студенти в страната нарастват над два пъти

Делът на чуждестранните студенти в България за последното десетилетие е нараснал над два пъти. През 2013 г. те са били близо 4% до 9 на сто от действащите студенти през 2025 г. Това сочи годишният Рейтинг на висшите училища в страната. За поредна година..

публикувано на 21.11.25 в 13:05