Заложените реформи и приоритети в Националния план за възстановяване и устойчивост ще допринесат за постигането на по-добро икономическо състояние в страната. Това заяви служебният премиер Стефан Янев в началото на заседанието на Министерския съвет.
Премиерът изтъкна също и въздействието на плана върху решаването на демографските проблеми на България. По думите му, решенията са трудни, дългосрочни, но едно от тях е именно развитата икономика, която ще предоставя добре платени работни места. Това ще е предпоставка за българите в чужбина да се върнат в родината, особено младите, които са в състояние да подобрят демографската картина в страната, допълни премиерът. Той изрази надежда, че тези приоритети и започнатото ще бъде продължено и от следващо правителство, което ще бъде избрано от 46-о НС.
От началото на годината България преживя рекордни жеги , серия от опустошителни пожари и ново бедствие само преди дни – катастрофални води, които отнеха човешки животи. Климатичните промени вече имат своята цена – и тя расте с всяка..
Европейският екологичен фестивал "Зелена вълна – 21 век" се завръща в Кърджали с практически обучения, прожекции и дискусии, информира БНР Кърджали. Целта на събитието на 9 и 10 октомври е да повиши готовността на хората да реагират при реални..
"Обезпечаване на сигурността на прехода към еврозоната" – така е озаглавен форумът, посветен на мерките за сигурност при въвеждането на еврото, който ще се проведе днес в София. Той е организиран от Асоциацията на индустриалния капитал в България..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще..