Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за времето в България на 03.08.2021 г.

Горещниците продължават с леко понижение на температурите

Снимка: БГНЕС

Във вторник ще е слънчево. След обяд на места в планините ще се развива купесто-дъждовна облачност с краткотрайни интензивни валежи. Северозападен вятър ще понижи в Северна България дневните температури, но ще остане горещо. Максималните температури ще са от  34° на северозапад до 40° в Южна България. В София термометърът ще показва до 35°.

Над Черноморието ще е слънчево. На отделни места за кратко ще превали след обяд. Максималните температури ще са от 30° на нос Шабла до 35° в Бургас и Созопол. Температурата на морската вода е 24 - 27°. Вълнението на морето ще е до 2 бала.

Над планините ще е слънчево. След обяд ще има дъждовна облачност и на места ще превали за кратко. Максималната температура на 1200 метра ще е до 29°, на 2000 метра - около 21°. В курортите Пампорово и Боровец ще е 26-27°, в Банско градусите ще са 32.

В сряда и в Южна България температурите ще се понижат и максималните в по-голямата част от страната ще са между 32° и 37°. Ще остане слънчево, но главно над планините на отделни места са възможни краткотрайни валежи.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Вицепрезидентът Илияна Йотова: Ако не бяха буквите и вярата, вероятно нямаше да има и българи днес

Вицепрезидентът Илияна Йотова, кметът на община Шумен проф. Христо Христов и директорът на Регионалната библиотека "Стилиян Чилингиров" Росица Добрева откриха изложбата "Азбука и история“, представяща етапите в развитието на глаголицата и..

публикувано на 03.05.25 в 12:06
Снимка: Туристическо дружество „Трапезица“

Пътят към здравето – кампанията "Движи се и победи" стартира с поход до хижа "Божур"

С пролетен поход към хижа "Божур" десетки ентусиасти и природолюбители ще поставят началото на 44-ото издание на кампанията "Движи се и победи". Първият пешеходен преход ще се проведе на 3 май със сборен пункт – Владишкия мост във Велико Търново..

публикувано на 03.05.25 в 08:35

Самардалата – царица на пролетта в Нова Загора

Третото издание на празника на самардалата ще се състои на 3 май на централния площад в Нова Загора. Ароматното растение, характерно за Югоизточна България, се използва като подправка и се бере в пълния си цъфтеж през месец май, когато..

публикувано на 03.05.25 в 07:55