„Под една или друга форма ще следим нещата как се случват - за разлика от преди, когато просто протестирахме“. Така служебният икономически министър Кирил Петков отговори пред БНР на въпроса дали ще продължи кариерата си като политик. Той добави, че с колегите си ще използват напрупаното знание, за да бъдат гарант, че постигнатото няма да бъде пропиляно. “Оставаме изцяло в политическия живот на страната с една-единствена цел – България да има много по-голям потенциал”, подчерта Кирил Петков. Министърът каза още, че служебният кабинет е показал как “хора с воля на управленски постове могат да защитят интересите на хората за сметка на големи магнати, свикнали да живеят от държавния бюджет”. По думите му, в Министерството на икономиката в момента има много несвойствени дейности с потенциал за кражби.
Във вторник сутринта, 11 февруари, в равнините и котловините ще има намалена видимост. Минималните температури ще бъдат между минус 10 и минус 4°, в отделни котловини и до минус 14°. В София ще е около минус 10°. През деня ще бъде предимно..
България се представя на Lisbon Food Affair (LFA) – най-големия хранителен панаир в Португалия, който отвори врати днес и ще продължи до 12 февруари на територията на Международния лисабонски панаир, предаде БТА. Националният щанд на България е..
Министерството на туризма организира рекламно-опознавателен тур за полски журналисти от специализирани медии в сферата на туризма. От 2 до 9 февруари журналистите посетиха най-популярните ни зимни курорти – Банско, Боровец и Пампорово, за да се..
"България днес" на 11 февруари е своеобразен културен афиш на събития, свързани с българската общност в чужбина. Ще започнем с покана за..
Всички международни летища в България да бъдат оборудвани с анти-дрон системи се договориха министърът на транспорта и съобщенията и вицепремиер..
Екип от 12 български ученици от 11-и клас, ръководен от Елица Павлова, спечели първо място сред участници от цял свят в престижния конкурс за..