До седмица-две ще имаме над 1000 случая на коронавирус дневно и ще влезем в оранжевата зона, прогнозира пред БНР проф. Ива Христова, директор на Националния център по заразни и паразитни болести. В момента се намираме в подножието на новата Covid-вълна, чийто пик ще настъпи до месец и половина - тя обаче няма да е толкова сериозна заради наличието на над 1 милион ваксинирани. “Засега България стои добре на европейската карта със заболяемост 30 на 100 хил. души”, каза още проф. Ива Христова и предупреди, че доминиращият Делта вариант протича два пъти по-често по-тежко и хората се нуждаят от хоспитализация. Ваксините запазват висока ефективност срещу този вариант, добави специалистът. Тя беше категорична, че този път затваряне на градове няма да има.
В "България днес" на 15 април слушайте: 0 1 : 47 - Актуална информация от България и света 13 : 07 - Прогноза за времето у нас и по света 18:03 - Агенцията за българите в чужбина откри Библиотечно-информационен център..
В сряда , 16 април, минималните температури ще бъдат от 5 до 10°, в София – около 7°. През деня ще е предимно слънчево. Преди обяд все още над източните райони ще има повече облаци, а в следобедните часове над планинските райони ще се развие..
През 1992 година едно дете от Грузия събира целия си живот в малка черна платнена торбичка, за да избяга от ужаса на бомбите…Войната през очите му – най-страшните спомени, които бележат целия живот описва в автобиографичната си книга "Черната платнена..
През 1992 година едно дете от Грузия събира целия си живот в малка черна платнена торбичка, за да избяга от ужаса на бомбите…Войната през очите му –..
Изпълнителната агенция за българите в чужбина отваря врати за любопитните към книжното ѝ богатство. От там уточняват, че книжният фонд на..
В "България днес" на 15 април слушайте: 0 1 : 47 - Актуална информация от България и света 13 : 07 - Прогноза за времето у нас и..