В четвъртък ще е слънчево. След обяд с временна облачност, на места в Централна и в планинските райони от Южна България, ще превали. Вятърът ще е слаб до умерен и дневните температури ще са между 32° и 37°, в София до 33.
Над Черноморието ще е слънчево, след обяд с временна облачност, но само на места на юг ще превали за кратко. Температурите на въздуха ще са от 29° на север и юг до 31° във Варна и в курорта „Златни пясъци“. Температурата на морската вода е 26°-27°. Вълнението на морето ще е до 3 бала.
Над планините ще е слънчево с валежи на отделни места в следобедните часове. Максималната температура на 1200 метра ще е до 26°, на 2000 метра – около 19°. В курортите Боровец и Пампорово до 25° в Банско до 30.
В петък и събота след обяд ще има облаци над отделни планински райони, където е възможно да превали. Температурите ще се понижат още малко и в събота максималните ще са между 30° и 35°, по Черноморието 26°-29°.
Учени от Сорбоната ще проучват културното наследство в Регионалния етнографски музей на открито "Етър", информира БНТ. През март, т.г., френските учени, съвместно с експерти от РЕМО "Етър" ще проучват интересни за тях елементи от съхраненото..
Идеята за таван на надценките на основни хранителни продукти все още не е обсъждана с партньорите в управляващата коалиция. Според премиера Росен Желязков, пряка намеса на държавата на пазара на основните стоки от потребителската кошница е..
Председателят на Българската академия на науките (БАН) Евелина Славчева се срещна с посланика на Франция в България Жоел Мейер. Разговорът в Академията е била посветен на подготовката за съвместното отбелязване на 60-годишнината от подписването..
В "България днес" на 6 февруари опитваме да разберем как опитите на властите в съседна Сърбия да докажат съществуването на т.нар. "шопска нация"..
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите..
В брой 37 на предаването слушайте: Програми за студентски обмен свързват Великотърновския университет с българските неделните училища зад..