Атанасовско езеро отбелязва 41 години от създаването си с Панаир на солта, който популяризира натуралните продукти от солената лагуна и езерото. Гостите на Панаира ще се запознаят с различните видове черноморска сол и пътя ѝ до нашата трапеза. Ще бъдат представени и козметични продукти с луга и черноморска лиманна кал, занаятчийски шоколад с цвете на солта и др. Любителите на домашната кухня ще видят как се правят летни туршии само със сол и зеленчуци. За малчуганите са предвидени занимания, свързани с изследването на солеността на водата, наблюдение на солните кристали и солничното раче. Арт работилница ще представя техниките за рисуване със сол.
И тази година Влакчето на солта ще превозва безплатно посетителите от басейните с луга и кал до музейчето на Атанасовско езеро, солта и птиците „симБиотично“, за да могат желаещите да се повозят и да се насладят на традиционния транспорт през и около езерото. Специално за рождения ден на резерват Атанасовско езеро е осигурена традиционна голяма торта, поканени са и любими артисти и музикални изпълнители, които да представят своите произведения.
Редактор: Дарина Григорова
В събота , 4 октомври, минималните температури ще са от 2 до 7°, в София – 2°. Още в нощните часове валежите ще започнат да спират, но през деня облачността над страната ще остане значителна. Дъждовно ще се задържи времето в източните и..
Има трима загинали при наводнението във ваканционно селище "Елените", потвърди министърът на вътрешните работи Даниел Митов. "Единият гражданин се е озовал в приземно помещение, в момент, когато е прииждала първата голяма вълна. Спасителите са..
Тече евакуация във ваканционно селище "Елените", задействана е системата BG-Alert с указания за незабавна евакуация и качване на високо. Над 10 екипа на пожарната са на място. Властите апелират жителите и гостите на района да следят съобщенията и..
Българският гений в сферата на хумора, особено когато се касае за обществено важни теми, винаги се е отличавал. Така например абревиатурата ДАИ –..
Пуснат за движение е най-новият 10-километров участък от магистралата “Хемус“ (А2) между двата големи пътни възела “Боаза“ и “Дерманци“. През ноември..
На 6 и 7 октомври в Пловдив се провежда 9-ата Глобалната конференция за винен туризъм. Организатори са Министерството на туризма в партньорство със..