882 са новозаразените с Covid-19 за изминалото денонощие при 782 в четвъртък. Положителни са 4,7% от направените 18 733 теста, което е също повишение спрямо 4,3% ден по-рано. Най-много са заразените в София - 228, в Бургас -79 и в Пловдив 66.
Регистрираните активно болни са 13 216 при 12 577 в предходните 24 часа. Хоспитализираните се увеличават с 42-ма пациенти до 1 264. На интензивно лечение са 106 болни и по този показател се отчита понижение с двама заразени. Починалите през денонощието с установен коронавирус са 15 души. Излекуваните са 228.
В четвъртък са поставени 11 841 ваксини. С пълна имунизация са 1 063 195 души.
Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при откриването на 20-ото издание на международното изложение “Културен туризъм” във Велико Търново,..
Изследване на INSAIT (Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии) към Софийския университет “Св. Климент Охридски” беше отличено като водеща статия на едно от най-престижните събития в света на изкуствения интелект и..
На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..
На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може..
От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани,..
Засилен интерес се отчита към новия сайт на Bulgaria Wants You само месец след началото му, съобщиха от организацията. Регистрирани са над 10 000 нови..