Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Антон Кутев: Бюджетните резерви свършиха, предстоят кризи

Антон Кутев
Снимка: БГНЕС

Серия от кризи – здравна, икономическа, прогнозира пред БНР говорителят на служебния кабинет Антон Кутев. Той обоснова думите си с факта, че всички резерви в бюджета са изчерпани. Според говорителя актуализацията на бюджета е задължителна, за да се поемат разходите по икономическите, социалните и Covid мерки.

Събиранията на данъците вървят добре и в края на годината ще има 2 млрд. лв. повече в бюджета. Парите ги има", заяви той. Ако обаче не се направи актуализация, от октомври няма да има средства за плащанията по различните пера. “Служебният кабинет свърши доста работа и това среща съпротива”, коментира още Антон Кутев. Говорителят изказа съмнения дали ще се стигне до избор на ново правителство: ”Вече почти не се съмнявам, че ще има нов служебен кабинет.”

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 19 ноември 2025 г.

В "България днес" на 19 ноември слушайте: 04:30 - Актуално от България 17:34 – Фолклорна формация „Луди-Млади“ поддържа връзката с родината сред младите българи в Атина 29:09 – Деветашкото плато пленява със суровата си красота и..

публикувано на 19.11.25 в 19:00

Ще вали само в някои планини и по черноморското крайбрежие

В четвъртък  минималните температури ще са от 5 до 10°, в Южна България - между 13 и 15°, в София ще е около 7°. През деня облачността временно ще намалява и валежите ще спират. Вятърът в котловините и низините временно ще стихва и там преди обед ще бъде..

публикувано на 19.11.25 в 18:30
Теменужка Петкова

Заради въвеждането на еврото по Нова година ще има допълнителни неработни дни

"Правителството реши, че заради предстоящото въвеждане на еврото 31 декември 2025 г. и 2 януари 2026 г. са обявени за неработни дни. Това се налага заради нуждата от технологични промени, които трябва да бъдат направени в рамките на финансовия и..

публикувано на 19.11.25 в 13:07