Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

2% повече нови случаи на Covid-19 само за денонощие

Снимка: БГНЕС

През последното денонощие са установени 1405 случаи на коронавирус от направените 21 906 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 6,4% от пробите са дали положителен резултат – с 2% повече от вчера. 

Най-много новозаразени има в София – 315, в Бургас – 151 и в Пловдив – 125. В болница се намират 1832 пациенти – от тях 160 в интензивни отделения. Деветнайсет души са починали, докато излекуваните са 160. Активните случаи наброяват 16 983. 

Вчера са поставени 12 219 ваксини срещу коронавирус и с тях общият им брой надхвърля 2,1 милиона. И с двете дози са имунизирани 1 087 102 души.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Над 60 предприятия с български капитал успешно работят в Казахстан

С подписване на двустранен протокол за активизиране на икономическото сътрудничество в редица сектори приключи Петата сесия на смесената българо-казахстанска междуправителствена комисия, която се проведе в София. Подписи под документа положиха..

публикувано на 20.05.25 в 16:51
Димитър Радев  и Дейвид Марш

Приемането на еврото носи пет положителни последици за България

За България глобалната нестабилност прави дългогодишната амбиция да се присъедини към еврозоната по-актуална и по-неотложна от всякога. Това е заявил в Лондон управителят на Българската народна банка Димитър Радев пред форума на независимия..

публикувано на 20.05.25 в 09:29
Тодор Капитанов

Блокадата на столичния градски транспорт се вдига от вторник

От вторник, 20 май, се възстановява движението на градския транспорт в София. Това обяви пред журналисти Тодор Капитанов, вицепрезидент на КНСБ. Днес на среща между премиера Росен Желязков и синдикалните лидери в транспорта беше договорено..

публикувано на 19.05.25 в 19:18