Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

5,9% от изследваните за коронавирус проби с положителен резултат

Снимка: БГНЕС

През последното денонощие са установени 384 случаи на коронавирус от направените 6502 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 5,9% от пробите са дали положителен резултат. Най-много новозаразени има в София – 95, във Варна – 49 и в Пловдив - 34. В болница се намират 2452 пациенти – от тях 202 в интензивни отделения. Осем души са починали, докато излекуваните са 46. Активните случаи наброяват 21 178.

Вчера са поставени 2390 ваксини срещу коронавирус и с тях общият им брой става 2 218 947. И с двете дози са имунизирани 1 113 213 души.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

В петък – температурите ще се понижат, ще превали, възможни са градушки

В петък , 20 юни,   минималните температури ще са от 15 до 21°, в София – 17°. Преди обяд ще бъде слънчево. Около и след пладне ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места, главно в Южна и Източна България, ще има..

публикувано на 19.06.25 в 18:25

CNN нареди шопската салата сред най-добрите в света

Българската шопска салата си спечели място сред 24-те най-добри салати в света според нова класация, публикувана от CNN, предаде БГНЕС. Свежото и цветно ястие, обичано из Югоизточна Европа, зае достойно място редом с всепризнати класики като..

публикувано на 19.06.25 в 17:40

С книгата “Влюбена в живота“ Мария Конакчиева представи спомени от България и света

"Благодаря от сърце за това, което направихте за Франция и България. Вие сте наистина посланикът на Франция тук и посланикът на България във Франция". С тези думи френският посланик в София Жоел Мейер се обърна към Мария Конакчиева,..

публикувано на 19.06.25 в 14:12