През последното денонощие са установени 2053 случаи на коронавирус от направените 26 631 тестове, показват данните на Единния информационен портал. 7,7% от пробите са дали положителен резултат. Най-много новозаразени има в София – 332, в Бургас – 222 и в Пловдив – 209. В болница се намират 3738 пациенти – със 144 повече в сравнение с вчера. 324-ма са настанени в интензивни отделения, 56 души са починали, докато излекуваните са 670. Активните случаи наброяват 31 081.
В последните 24 часа са поставени 13 494 ваксини срещу коронавирус и с тях общият им брой става 2 312 605. Със завършена имунизация са 1 172 184 души.
В "България днес" на 11 април слушайте: 01:45 - Актуална информация от България и света 10:14 - Прогноза за времето у нас и по света 16:07 - По-важното от Балканите – По съседски 24:14 - Български учители в чужбина обсъждат съвременни..
В събота, 12 април, ще има значителна облачността, на много места с валежи от дъжд, интензивни и значителни по количество в централните райони. Почти без валежи ще се задържи в Североизточна България. През нощта вятърът ще отслабне, утре ще се..
От създаването си на 11 април 2022 година, Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии – INSAIT постигна редица успехи и продължава да позиционира България на световната технологична карта. Няколко значими проекта бележат този..
Шофьорите да карат максимум с 130 км в час на магистралите – с десет по-малко от сега разрешената скорост, решиха депутатите от парламентарната Комисия..
Българският научноизследователски кораб "Св. св. Кирил и Методий" (НИК 421) ще бъде тържествено посрещнат днес на морската гара във Варна. Лошото време..
Малко след откриването на мотосезона в София в края на март, столицата ни става домакин на най-голямото мото изложение у нас . То се провежда от..