Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Една четвърт от децата не учат активно

Снимка: архив

Близо 25% от децата не се включват активно в учебния процес, заяви премиерът Стефан Янев при откриването на дискусия в Министерския съвет за подобряване на мехнизма за превенция, задържане и връщане на децата от рисковите групи в класните стаи. Той изтъкна, че бъдещето на много професии зависи именно от участието на тези деца в образователната система.

Стефан Янев определи процента на необхванати от учебната дейност деца като “сериозен проблем” особено в период на епидемия и добави, че е необходимо да се потърси дългосрочно решение. От своя страна, социалният министър Гълъб Донев коментира, че всички институции са отговорни за невключването на такъв голям брой деца в учебния процес.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БЧК започва акция в полза на над 640 хил. уязвими граждани

От 13 октомври до 28 ноември Българският червен кръст ще раздава продукти, закупени от Агенцията за социално подпомагане, на уязвими граждани, съобщиха от пресцентъра на организацията. Инициативата е по програма “Храни и основно материално..

публикувано на 12.10.25 в 17:20

Добрич събира филателисти от близо и далеч

На 15 октомври в Регионална библиотека "Дора Габе" на град Добрич ще бъде открита Юбилейна филателна изложба "Добрич Филекс 2025". Експозицията ще може да бъде разгледана в рамките на два дни, до 17 октомври, и е посветена на 85-ата годишнина от..

публикувано на 12.10.25 в 09:15

Журналистът Христо Грозев от Берлин: Европейската награда ми доказа, че годините лишения си струват

На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..

публикувано на 11.10.25 в 10:22