Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Двама министри изнесоха нови данни за незаконни строежи и ремонти

Кирил Петков и Виолета Комитова
Снимка: БГНЕС / Снимка: БГНЕС

Три участъка от новостроящата се магистрала "Хемус" и 10 ремонтирани язовира са незаконни, обявиха регионалният министър Виолета Комитова и на икономиката Кирил Петков.

Икономическият министър още днес ще сезира прокуратурата за незаконните ремонти и ще уволни последния член от стария екип на борда на директорите на Държавната консолидационна компания.

Според зам. регионалния министър Иван Шишков най- големият нарушител на Закона за устройство на територията е държавата. "Свидетели сме на ужасяваща практика за много пари", добави Виолета Комитова. По думите й, магистралата се строи на цена от 17 млн. лв. на км - таванът на цените в Полша. Кирил Петков пък заяви, че ремонтираните 10 язовира са по-скоро нови съоръжения без никакви строителни книжа, докато най-опасните са останалите 30, но те не са били избрани.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Остров Св. Анастасия

Авторитетна турска медия представя остров Св. Анастасия и комплекса "Акве калиде"

Бургас като достъпна и атрактивна дестинация за туристи от Турция – това е следващата стъпка за привличане на гости от южната ни съседка в морския град и региона, съобщиха от общинската администрация. България е единствената чуждестранна дестинация,..

публикувано на 19.07.25 в 08:00

Народни носии и обичаи от цяла България представят този уикенд в Рибарица

Народни носии и обичаи от цялата страна ще представят в курортното село Рибарица - местност Костина, в община Тетевен. Събитието се провежда на 19 и 20 юли в рамките на Празника на народния обичай и автентичната носия, организиран за 17-и..

публикувано на 19.07.25 в 07:00

Над 120 участници във възстановка на битката на Бузлуджа

За 11-и пореден път днес в подножието на връх Бузлуджа ще бъде пресъздадена последната битка на легендарния български войвода Хаджи Димитър и неговата чета с османските войски през 1868 г. Това съобщи пред БНР "Стара Загора" Николай..

публикувано на 19.07.25 в 06:00