Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Числата на новозаразените и излекуваните от Covid-19 се доближават

Снимка: БГНЕС

437 са новите случаи на коронавирус в страната за последното денонощие. Положителни са 5,97% от направените 7324 теста, сочи Единният информационен портал. В края на седмицата няма област в страната с трицифрен брой новозаразени. Най-много са случаите в София – 87, следват Варна с 60, Пловдив с 33 и Бургас с 31. 

Активно болните са 37 593. Хоспитализираните пациенти нарастват с още 37 и вече са 4609. В интензивни отделения се лекуват 373 заразени. За последните 24 часа са починали 53-ма души с установен коронавирус. Излекуваните са 424. 

В неделя са поставени едва 1956 ваксини. 2 407 986 българи са получили поне една доза от препаратите срещу пандемията. Но само половината – 1 236 422 имат пълна имунизация.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Илияна Йотова и Стефан Делайе

София посрещна "Младото Божоле"

Всяка година в третия четвъртък на месец ноември се посреща първото младо френско вино Божоле. От две десетилетия традицията се спазва и в България. Основна заслуга за провеждането на празника в Националния дворец на културата е на Френско-българската..

публикувано на 21.11.25 в 09:38

България вече е част от европейския "Път на виното"

Министерството на туризма получи официален сертификат за членство в престижния европейски културен маршрут "Пътят на виното" (Iter Vitis). Той бе връчен на министъра на туризма Мирослав Боршош като признание за включването на България в мрежата от..

публикувано на 20.11.25 в 23:14

На север ще духа поривист вятър, в планините – валежи

В петък, 21 ноември, над централните и източните райони ще има по-съществени разкъсвания и временни намаления на облачността. В Източна България и на север от планините ще духа умерен и силен, поривист югозападен вятър, докато в равнините и котловините..

публикувано на 20.11.25 в 18:35