Софтуерът за преброяване на населението не е минал през удостоверяване на мрежовата и информационната сигурност, съобщи Красимир Симонски от Държавната агенция „Електронно управление“. Като причина за затрудненията по електронното преброяване Националният статистически институт изтъкна хакерски атаки. Красимир Симонски каза още, че 2,5 млн. лв. е струвала на държавата обществената поръчка за системата. Затова и депутатите от парламентарната комисия по дигитализация са останали изумени от факта, че проверки не са правени. Междувременно от днес служители на НСИ тръгват по домовете, за да опишат жилищните сгради, необитаваните апартаменти и да преброят домакинствата, които не са го направили онлайн.

Във вторник минималните температури ще са от 8 до 13°, в София ще е около 9°. През деня валежи ще има над цялата страна, като по-значителни ще са в североизточните райони и Централна България. След пладне валежите от запад ще спират. Облачността на запад..
Седемгодишната Магдалена Стоянова от плевенската арт школа "Колорит" получи златен медал и отличие от Международния конкурс за детска рисунка "Здраве 2025". Церемонията по награждаването се състоя в Сао Пауло, Бразилия, в рамките на единадесетото издание..
Министърът на околната среда и водите Манол Генов обяви за защитени две вековни дървета, всяко от които е на приблизителна възраст 200 години, съобщиха от ведомството. Едното е от вида бял бряст (Ulmus laevis) с обиколка на стъблото 4,00 м и..
Първият музей на инвестиционното злато посреща в Пловдив посетители, които искат да научат повече за историята на парите и тяхната връзка със златото –..
Тази година Коледа та "пристигна" в София още през ноември с аромат на греяно вино, канела и празнична магия. Радио България ви..
Учениците от Поколение Z, които в момента са в училище (родени между 1995 и 2012 г.), масово използват в учебната си практика изкуствен интелект. По..