В Стара Загора, по случай 27 септември - Световния ден на туризма, представят изложбата „Епископската базилика и римското мозаечно наследство на Филипопол“. Гражданите и гостите на града ще имат възможност да се запознаят с 25 фотографии и информационни табла, които показват великолепието на късноантичните мозайки в три от най-представителните паметници на римското мозаечно изкуство във Филипопол – Епископската базилика, Малката базилика и Вила Ейрене, съобщи за Радио Стара Загора Радост Иванова, изп. дир. на Организацията за управление на Тракийски туристически район.

Във вторник минималните температури ще са от 3 до 8°, в София – 4°. През деня преди обяд облачността ще е значителна и на места от северозапад на югоизток ще превали дъжд. На повече места и по-големи количества ще са валежите в Югозападна България, а..
В "България днес" на 27 октомври слушайте: 04:47 - Актуално от България и сънародниците по света 08:32 - Двоен празник събра българите в Манхайм 11:35 - "Църковен календар" – на 27 октомври почитаме св. мчк Нестор и преп...
С четири медала се завръща българският отбор от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика в румънския град Пятра Нямц, съобщиха от пресцентъра на Министерството на образованието и науката. В състезанието участваха 108 ученици от..
С четири медала се завръща българският отбор от Младежката международна олимпиада по астрономия и астрофизика в румънския град Пятра Нямц, съобщиха от..
Ще се направи всичко възможно да няма ощетени слоеве от населението – това увери социалният министър Борислав Гуцанов във връзка с подготовката на..
В "България днес" на 27 октомври слушайте: 04:47 - Актуално от България и сънародниците по света 08:32 - Двоен празник събра..