Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Метеорологична прогноза за времето на 30.09.2021 г.

Хладно и облачно с валежи над Южна България

Снимка: БГНЕС

В четвъртък ще има значителна облачност, но ще превали на малко места, предимно в Южна България. Минималните температури ще са от 9 до 14°. Максималните ще достигнат между 17° и 22°, за района на София до 17°.

Над Черноморието облачността ще е значителна със слаби превалявания. Ще духа умерен до силен североизточен вятър. Максималните температури на въздуха ще са от 19° на север до 20° в Бургас и 18 в Ахтопол. Температурата на морската вода е до 21°. Вълнението на морето ще се усили до 4-5 бала.

Над планините ще е облачно и мъгливо със слаби превалявания от дъжд, по най-високите части от сняг. Максималната температура на 1200 м. ще е до 12°, на 2000 м. до 6°. В курортите Боровец и Пампорово максималните стойности ще са 11°, в Банско до 16°.

В петък времето ще е без промяна. Минималните температури ще се понижат между 5° и 10°, прогнозира Националният институт по метеорология и хидрология. ИИ


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изложба в ЕП представя живота на приемните семейства и осиновителите у нас

В Страсбург евродепутатът Христо Петров представи фотоизложбата "Корени и криле за деца и семейства в България". Експозицията включва 23 портрета на деца и пресъздава емоционални моменти от ежедневието на приемните семейства и осиновителите. Зад всяка..

публикувано на 26.11.25 в 13:04

Инвестициите в култура и туризъм са ключ към развитието на Враца и региона

Една област в най-бедния регион в ЕС, каквато е печалната слава на българския Северозапад, успява да се нареди в челната тройка в страната ни по степен на икономическо развитие. Данните на Националния статистически институт (НСИ) за 2023 г. показват,..

публикувано на 26.11.25 в 11:15

Проектобюджет 2026 г. изкарва недоволството на улицата

Асоциацията на индустриалния капитал в България отправи апел за участие в протест на 26 ноември срещу бюджета за 2026 г., който предстои да бъде приет на второ четене. "Призоваваме не само нашите членове, но и всички предприемачи, стопански ръководители,..

публикувано на 26.11.25 в 07:00