Министерството на здравеопазването стартира поощрителна игра с предметни награди за ваксинирани, съобщиха от ведомството. Съобщение, насърчаващо потребителите да се ваксинират срещу COVID-19, ще бъде изпратено на мобилните абонати на трите телекомуникационни оператори в страната, без значение от ваксинационния им статусу.
То ще гласи: „Ваксините срещу COVID-19 спасяват живот! Имунизирай се до 31.10.2021 г. и участвай за един от 102 смарт часовника. В нея могат да участват лица над 12 г., които са се ваксинирали срещу COVID-19 на територията на България в периода от 30.09.2021 г. до 31.10.2021 г., без значение дали имунизационният цикъл е завършен (първа, втора или бустерна доза). Всеки желаещ да участва в играта гражданин, отговарящ на условията, може да се регистрира на сайта coronavirus.bg. Играта е отворена за български граждани и за постоянно пребиваващи в страната чуждестранни граждани. Печелившите ще се определят на случаен принцип чрез жребий, проведен от Министерството на здравеопазването.
В "България днес" на 27 май слушайте: 01:41 - Актуално от България и сънародниците по света 07:37 - Прогноза за времето 14:35 - Богат или беден – как се чувства българинът и какво показва статистиката 24:20 - При българите в Португалия –..
В сряда преди обед над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време. По-значителна облачност ще има над северните и крайните южни райони. Следобед над много райони ще се развива купеста облачност и на места ще превали. Ще духа умерен и..
Българинът вече разполага с брутно богатство от над 1 трилион лева, сочи проучване на Експертния клуб за икономика и политика, публикувано наскоро. Това се равнява на почти пет пъти размера на брутния вътрешен продукт на страната, изчислиха..
Българинът вече разполага с брутно богатство от над 1 трилион лева, сочи проучване на Експертния клуб за икономика и политика, публикувано наскоро...
Обичаме да казваме, че България се простира дотам, докъдето има българи. За да бъде това духовно пространство, тези духовни граници на България, жизнени и..
Ивет Атанасова от 11 клас на математическата гимназия в Силистра е победител в Третия национален ученически конкурс „Моите родови корени от Македония и..