Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Инициативен комитет издига кандидатурата на Лозан Панов за президент

Лозан Панов
Снимка: БГНЕС

Лозан Панов влиза в надпреварата за президент четири месеца преди края на седемгодишния си мандат като председател на Върховния касационен съд, научи БНР от свои източници. Инициатор за издигането на кандидатурата му е неправителствената организация "Правосъдие за всеки", която стоеше в основата на протестите срещу номинацията на Иван Гешев за главен прокурор и вече две години настоява за оставката му.

Издигането на кандидатурата на Лозан Панов ще стане днес, когато инициативният комитет ще се събере в 17,00 ч. пред президентството. В него няма да присъстват ярки политически лица, а кандидатът за вицепрезидент вероятно ще бъде жена, която не е юрист. Кандидатирането на съдия №1 не налага той да напусне поста си по време на кампанията – достатъчно е да излезе в отпуск, смятат от "Правосъдие за всеки". След Румен Радев и Анастас Герджиков Лозан Панов става третият независим кандидат за президент. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Облачно и хладно начало на новата седмица в повечето райони

През нощта в равнините и котловините ще се задържи мъгливо или с ниска облачност. Сутрешните температури в повечето райони ще бъдат между 0° и 5°, в София – около 1°. В понеделник вятърът ще се ориентира от северозапад, в Източна България от..

публикувано на 02.02.25 в 17:55
Карлос Контрера

За бойкот на големите хранителни вериги в България заради високите цени призова ВМРО

За бойкот на големите хранителни вериги в България заради спекулативно високите цени призова през "Фейсбук" заместник-председателят на ВМРО Карлос Контрера. Призивът е по примера на бойкота на хранителните вериги в Хърватия, последвал и в други балкански..

публикувано на 02.02.25 в 11:57

Икономисти настояват за извънреден конвергентен доклад за еврото

Икономисти и финансисти инициираха петиция с искане да не се отлага подаването на заявление за извънреден конвергентен доклад от Европейската комисия за въвеждането на еврото у нас и такъв да бъде поискан не по-късно от февруари. "Ако не се предприемат..

публикувано на 02.02.25 в 10:03