През последното денонощие са установени 2485 случаи на коронавирус от направените 21 775 тестове, показват данните на Единния информационен портал.
11,4% от пробите са дали положителен резултат. 86,2% от новозаразените не са ваксинирани. Най-много нови случаи има в София – 589, във Варна – 231 и в Пловдив - 220. В болница се намират 5453 пациенти – от тях 462 в интензивни отделения. 88,7% от новопостъпилите не са ваксинирани. 81 души са починали – от тях 95% не са имунизирани, докато излекуваните са 1928. Активните случаи наброяват 49 828.
Вчера са поставени 7210 дози ваксини срещу коронавирус и с тях общият им брой става 2 585 160. Със завършена имунизация са 1 359 501 души.
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..
Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на..
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често..