Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Даниил Медведев е следващият съперник на Григор Димитров

Даниил Медведев
Снимка: ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров продължава с безупречното си представяне на турнира по тенис от сериите Мастърс 1000 в Индиън Уелс. За първи път в своята кариера българинът се класира за осминафинала на турнира в Калифорния, като се наложи над 211-сантиметровия Райли Опелка от САЩ с 6:3 и 6:4. 

В следващата фаза първата ни ракета ще се изправи срещу водача в схемата на турнира Даниил Медведев. С рекордното си лично класиране в Индиън Уелс Димитров почти сигурно се изкачва с още една позиция в световната ранглиста до 27-мо място.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

М2

Астрофизици от Софийския университет с нови открития

Учени от катедра "Астрономия" на СУ "Св. Климент Охридски" изследваха М2 – един от най-старите звездни купове в нашата галактика. Звездните купове представляват групи от звезди, свързани помежду си чрез взаимна гравитация, с предполагаем общ..

публикувано на 07.07.25 в 11:20

Пуснаха сребърна монета за 175 години от рождението на Иван Вазов

Българската народна банка (БНБ) пуска в обращение от 7 юли сребърна възпоменателна монета на тема "175 години от рождението на Иван Вазов". Това съобщават от БНБ на страницата си в интернет. Монетата е от серията "Българско възраждане". Цената..

публикувано на 07.07.25 в 10:26

Всеки пети вид пеперуда в България е застрашен от изчезване

Цветни, ефирни, почти незабележими, пеперудите са навсякъде около нас – и денем, и нощем, и в града, и в селото.  В последните години обаче техният полет все повече започва да липсва в страните от Европа, в това число и в България, алармират..

публикувано на 06.07.25 в 08:45