Месец преди президентските избори в надпреварата с 42,6% води настоящият държавен глава Румен Радев, следван от подкрепяния от ГЕРБ проф. Анастас Герджиков с 28,1% и от фаворита на „Демократична България” Лозан Панов с 8,2%. Това показват данните на социологическото изследване на „Алфа Рисърч”, проведено между 4 и 10 октомври със собствени средства. Що се отнася до предстоящия парламентарен вот, на първо място излиза ГЕРБ с 23,1%, а след бившите управляващи с малка разлика помежду си се нареждат БСП (16,8%) и новата партия „Продължаваме промяната“ (15,9%). Четвърти са „Демократична България” с 10,9%, следвани от „Има такъв народ” с 10,4% и от ДПС с 9,3%. Според „Алфа Рисърч” няма сериозна статистическа вероятност друга партия да прескочи четирипроцентовата бариера. Така от парламента ще изпадне „Изправи се, БГ! Ние идваме!”.
България ще бъде център на световния студентски математически елит, който ще се събере от 28 юли до 3 август 2025 г., в Благоевград, за 32-ото издание на най-престижната международна математическа олимпиада за студенти – International Mathematics..
Български ученици се завръщат с 4 бронзови медала и една почетна грамота от Международната олимпиада по физика , която тази година се проведе в Париж, съобщи МОН. В престижното състезание участваха над 400 ученици от 85 държави . Надпреварата преминава..
Софийска градска прокуратура обжалва отказа на Софийския градски съд да прекрати регистрацията на Българска Православна Старостилна Църква (БПСЦ), съобщи държавното обвинение. Парламентът реши, че само БПЦ е "православно" вероизповедание Според..
В брой 61 на предаването слушайте: Писателката Здравка Евтимова за срещите си в българските училища по света и за участието си като..
От 24 до 26 юли в Кюстендил ще се състои 21-вото издание на Международния фолклорен фестивал "Сребърна пафта" – празник на културното..
Празник на виното и спиртните напитки очаква летовниците в Бургас в края на седмицата. В Международния конгресен център от 25 до 27 юли за тринайсети път..