Чрез жребий в Централната избирателна комисия бяха изтеглени номерата на бюлетините за гласуване за президент и вицепрезидент, както и за народни представители на 14 ноември 2021 г. На тегленето присъстваха и представители на партиите, коалициите и инициативните комитети издигнали кандидатите.
Държавният глава Румен Радев и вицепрезидентът Илияна Йотова ще участват в президентската надпревара с бюлетина номер 6. Кандидат-президентските двойки проф. Анастас Герджиков и Невяна Митева, както и Лозан Панов и Мария Касимова-Моасе, получиха съответно номерата 15 и 19. Кандидатите на ДПС – Мустафа Карадайъ и Искра Михайлова, ще се явят с бюлетина 17. Знаковият номер 1 се падна на Йоло Денев и Марио Филев, издигнати от инициативен комитет.
На предсрочния парламентарен вот коалицията ГЕРБ-СДС ще е с бюлетина номер 32, а „БСП за България“ – с 33. На партията „Има такъв народ“ се падна номер 24, а на "Демократична България“– 30. „Продължаваме промяната“ ще е с номер 25, а ДПС – със 17.
01:25 Актуално от България и сънародниците по света 24:09 От петролния сектор предупреждават: Заради евродиректива ни чака ударен скок на горивата 37:29 Вила "Армира" – древен лукс и модерно изживяване 50:20 Отец Юлиян Ангелов от Берлин и..
В сряда минималните температури ще са от 17 до 23°, в София – 17°. През деня ще е слънчево с временни заоблачавания. Следобед над Южна и Източна България ще се развива купеста облачност и на места там ще превали за кратко. Ще духа слаб, в..
Българското общество е на средно европейско равнище по потребление на генеративни AI приложения. Това показват данните от национално представително проучване, проведено от Агенция "Алфа Рисърч" в периода 7-14 юли 2025 г. сред хиляда пълнолетни..
Международното триенале на сценичния плакат гостува на галерия "Средец" на Министерството на културата на 29 юли, вторник, с блиц изложба "Ре-акция:..
"Поне 870 души може да се възползват от мярката "Избирам България", за да бъдат привлечени обратно в България от чужбина. Голяма част от тях сигурно ще..
България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от..