Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Превишени стойности на амониев азот и миризма на нефтопродукти край заседналия кораб “Вера Су”

Снимка: БГНЕС

В района на заседналия край Камен бряг кораб “Вера Су” стойността за амониев азот превишава три пъти измерваните досега стойности на този показател от бреговия пункт, съобщиха от Министерството на околната среда и водите. Наблюдава се също така промяна в цвета на морската вода и в района се усеща силна миризма на нефтопродукти.

Вчера след получен сигнал от Граничната полиция за петно до заседналия кораб екип на ведомството е извършил извънредна проверка на място. Взети са две проби от морските води - едната от ежедневен брегови пункт и другата до носа на кораба. За резултатите от проверката незабавно е уведомена Изпълнителната агенция „Морска администрация“ и Областния координационен щаб. По-късно кап. Валентин Енчев от „Морска администрация“ съобщи, че в момента няма замърсяване около “Вера Су”, а установеното ден по-рано мазно петно се е разнесло.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Събитие в Софийския университет ни "потапя" в културното наследство на Азербайджан

Представяне на културното наследство на Азербайджан в София организира за поредна година общественото сдружение "Подкрепа за развитието на азербайджанско-българската дружба" от Баку. Начело на организацията на етнически българи на брега на Каспийско..

публикувано на 09.10.25 в 20:35

Популацията на белия щъркел се е увеличила с една трета

Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..

публикувано на 09.10.25 в 19:55
Изгрев във Варна

В петък – променлива облачност и есенни температури

В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°.  През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..

публикувано на 09.10.25 в 18:35