5863 са новите случаи на коронавирус в страната за денонощието. Положителни са 11,3% от направените 51 688 теста. 86.58% от новозаразените не са ваксинирани, сочи порталът coronavirus.bg.
Отчетен е най-големият брой починали в четвъртата вълна от епидемията - 243 души с установен Covid. 96% от тях не са били ваксинирани. България е на пето място в света по смъртност от коронавирус, сочи статистиката на Worldometer.
Регистрираните активно болни са 82 910. Новоприетите в болници са 1379. От тях не са ваксинирани 90.72% . Хоспитализирани са 7 128 пациенти. На интензивно лечение са 608 инфектирани. Оздравелите са 2022.
В понеделник са направени 15 166 ваксини. Със завършена имунизация са 1 448 683 души.
В "България днес" на 31 юли слушайте: 04:53 Актуално от България и българите по света 15:53 Българският фолклорен хор от Пескара "Бели рози" с първа изява в родината 32:40 Единственият лекторат по български език в Грузия намира благдатна среда в..
В петък минималните температури ще са от 14° до 22°, в София – 16°. През деня над северозападните и крайните източни райони ще е предимно слънчево. Над останалата част от страната облачността ще е значителна и на много места ще продължи да превалява...
Всички тежки пожари на територията на страната са локализирани и огънят в Пирин е овладян , съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението", цитиран от БТА. Той добави, че в момента се..
На 87-годишна възраст, на 28 юли т. г. е починал един от най-изтъкнатите журналисти международници в България – Константин Иванов . За тъжната вест..
Огнеборци и доброволци успяха да спасят санданското с. Плоски от големия пожар, който бушува в Западната част на Пирин планина вече пети ден . Във вторник..
Всички тежки пожари на територията на страната са локализирани и огънят в Пирин е овладян , съобщи главен комисар Александър Джартов, директор на Главна..