Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Чехия въведе нови изисквания за неваксинираните пътници идващи от България

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Чехия затяга мерките за пристигащите от България. Неваксинираните трябва да имат два PCR теста. Единият да е направен до 72 часа преди пътуването. Вторият трябва да се направи между 5-ия и 7-ия ден след пристигането. 

Отпада възможността за влизане в страната с бърз антигенен тест. Няма ограничения за деца под 12 години и за ваксинирани граждани със „зелен сертификат“. 

Всички пътуващи попълват формуляр (Passenger Locator Form - PLF) и да го представят при поискване на граничния пункт. Формулярът може да бъде открит на следния интернет адрес: https://plf.uzis.cz/

Мерките не важат за транзитно преминаване до 12 часа. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Внимание, мечка! Случка в Карлово поднови дебата за съжителство с хищника

Охранителни камери заснеха мечка в жилищен квартал на град Карлово преди дни.  Хищникът е сляз ъл до къщите в северната част на града и се е разхождал невъзмутимо по улиците , докато не е бил подплашен от преминаващ автомобил. След сигнали на..

публикувано на 22.11.25 в 10:05
Снимка:  Facebook/ Дефиле на младото вино

"Дефиле на младото вино" в Стария Пловдив омайва с аромати и духа на традицията

Седемнадесетият пореден празник на младото вино в Пловдив беше открит официално на 21 ноември . Виненият маратон, който ще продължи през целия уикенд обещава  незабравимо кулинарно и културно пътешествие сред автентичната атмосфера на Стария град..

публикувано на 22.11.25 в 09:05

Дни на турската култура в Балчик

Дни на турската култура ще се проведат на 22 и 23 ноември в Културен център "Двореца" в Балчик. Събитието под мотото "Посоки Турция" се осъществява с участието на културни институции от страната. Сред участниците са Народно читалище "Мевляна – 2012",..

публикувано на 22.11.25 в 06:00