Усилията на служебния кабинет са насочени към това да не се стигне до локдаун, заяви премиерът Стефан Янев, отговаряйки на въпроси на граждани в рубриката „Властта говори! Открито”. Той изрази надеждата в следващите дни да се потвърди очакването, че пикът на заболеваемостта от Covid-19 се задържа в плато. “Зеленият сертификат стана причина много повече хора да се тестват и да се разкрие т.нар. скрита заболеваемост”, коментира премиерът. По думите му, в момента се работи за разширяване на действието на зеления сертификат и за преболедували с доказан лабораторен антигенен тест.
Утре ще бъдат отворени офертите за щадящите тестове в училищата, съобщи още Стефан Янев, но не се ангажира със срок кога децата ще могат да се върнат в клас. Подготовката за изборите върви нормално и те ще бъдат проведени според плана, увери той.
На изложение-конференция High Security Printing EMEA-2025 в Базел, Швейцария, българската лична карта спечели първо място за най-добра лична карта в Европа за 2024 г ., съобщи МВР. Освен за модерния и естетичен дизайн, българската лична..
За първи път в Стара Загора ще се проведе Chef's Food Park като част от третото издание на Националния кулинарния форум „Chef's Secrets – Еволюция на вкуса“ 2025, съобщава БТА. През почивните дни, 8 и 9 февруари, градът под липите ще събере на..
Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21 обучителни хъба, сред които са тези на водещи европейски летища като Мюнхен, Истанбул и Атина. У..
Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21..
В „България днес“ на 7 февруари се спираме на актуалните събития от България и българските общности по света и правим обзор на по-важното от Балканите..
За първи път в Стара Загора ще се проведе Chef's Food Park като част от третото издание на Националния кулинарния форум „Chef's Secrets – Еволюция на..