Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Три дни "Дефиле на младото вино" в Стария Пловдив

Снимка: Pixabay

Тринадесетото издание на "Дефиле на Младото вино" ще се проведе от 26 до 28 ноември в 17 къщи - музеи и галерии, в Стария град на Пловдив, предаде БТА. 58 участници ще предлагат на посетителите дегустация на млади вина и вкусна храна.По традиция откриването на "Дефилето на младото вино" ще е предшествано от "Дионисиево шествие", което ще завърши с отваряне на първата бъчва младо вино на винарска изба - златен медалист от предходното издание.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Времето остава облачно, следобед в петък ще завали в Западна България

В петък , 17 октомври,   минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и западната част от Горнотракийската низина ще има мъгла или ниска облачност. През деня над по-голямата част от..

публикувано на 16.10.25 в 18:15

България участва в Международния панаир на книгата във Франкфурт

Министърът на културата Мариан Бачев откри българския щанд в 77-ия Международен панаир на книгата във Франкфурт.  “От средновековните ръкописи, положили основите на нашата писмена култура, до съвременните гласове, които днес разговарят с глобалния..

публикувано на 16.10.25 в 13:45

Президентът отличи с орден най-известния българист в Китай проф. Ма Сипу

От името на държавния глава Румен Радев, вицепрезидентът Илияна Йотова връчи ордена “Св. св. Кирил и Методий“- Първа степен на професор Ма Сипу, съобщи прессекретариатът на държавния глава. Отличието е връчено на официална церемония в..

публикувано на 16.10.25 в 13:13